Proběhlé akce

Střediskové kolo Svojsíkova závodu

V sobotu 11.4.2015 proběhlo v okolí Újezda, Žatčan a Sokolnic Střediskové kolo Svojsíkova závodu určené družinám skautů a skautek z našeho střediska, které se chystají zúčastnit základního (tedy okresního) kola Svojsíkova závodu. 20150411_155721Akce proběhla přibližně v čase od 8.00 do 18.00. Závodu se zúčastnila družina Tygrů (skauti
, Újezd), Pand (skautky, Sokolnice) a Mustangů (smíšená, Žatčany). Každá družina vyrazila ze svojí domovské klubovny a podle mapy procházela stanovenou trasou přes dvě další klubovny zpět do té svojí. Svoje dovednosti a znalosti účastníci prověřili na sedmi stanovištích s rozličnými úkoly – rozdělání ohně a přepálení provázku, ošetření zlomené ruky, přesun členů družiny přes překážku, malování znaku Junáka, chůze po slackline, logické úkoly, zatloukání hřebíků, testík historie skautingu, člunkový běh, uzlování, poznávání zvířat z obrázků, určování azimutů apod. Doplňkovými úkoly bylo určování rostlin, všímání si svého okolí, zpívání..