Archiv Pozvánky na akce

Skautská pouť

Začátek poutního putování, registrace a rozdělení do hlídek bude probíhat na Nových Dvorech, od 8.00 hod. V průběhu dopoledne proběhne v rámci putování do Sloupu hra. Můžete sKostelve Sloupue těšit na lanové aktivity, lukostřelbu, výrobu vlastních placek a hlavně na krásnou přírodu chráněné krajinné oblasti Moravského krasu, na prohlídku zříceniny hradu Blansek, pohled do propasti Macocha, malebné krasové skály a návštěvu jeskyně Kůlna. Celá pouť bude po odpolední siestě ukončena mší svatou v 15:30 v poutním chrámu Panny Marie Bolestné ve Sloupě s  Otcem biskupem Vojtěchem.

Délka poutní trasy je asi 9 km. Startovné pro všechny účastníky činí 50 Kč. Obsahuje jízdné autobusem na start, vstupné do jeskyně Kůlna, pití po trase a teplé občerstvení ve Sloupě.

Všichni účastníci budou mít slevu 10% na vstupném do Sloupsko-šošůvských jeskyní.

 

S sebou:

2x jízdenka na MHD (na 6 zón), 50 Kč startovné (příp. i kapesné např. na vstupné do jeskyně), svačina, pití, skautský kroj, oblečení a obutí podle počasí

Sraz před odjezdem:

  • v 6:45 na autobusové zastávce Žatčany, náves
  • v 6:55 na vlakové zastávce v Újezdě u Brna
  • v 6:58 na nádraží Sokolnice-Telnice

Pořadatelé potřebují znát alespoň přibližné počty účastníků – dejte tedy co nejdříve vědět svému vedoucímu, jestli pojedete.