Proběhlé akce

Skautská pouť 25.4.2015 do Sloupa v Moravském Krasu

DSC_0642Děti zakusily lanové aktivity, krásnou přírodu chráněné krajinné oblasti Moravského krasu, pohled do propasti Macocha, malebné krasové skály a návštěvu jeskyně Kůlna.
Po příjezdu na určené místo se děti zaregistrovaly a dostaly mapu, podle které celou dobu šly až k cíli. Po cestě je čekaly připravené úkoly, jako pojmenovat rostliny, zařadit do správného období například člověka, mamuta, vznik Země nebo postavit z kostek nejvyšší věž. Nejvíce však děti těšily po cestě spadlé stromy, které rády přecházely. Přišlo na řadu i váhání, jestli jdou správným směrem. Ke konci cesty pro děti byly nachystané lanové překážky, které se jim opravdu moc líbily. Jeskyně děti již už tolik nenadchla – prý ,,byla malá“,  i když mně se zdála obrovská. Zápas s drakem to o pár minut později značně vylepšil a k cíli došli nadšení. Závěrem akce byla mše svatá. Kvůli pozdějšímu příchodu jsme nestihli spoustu dalších připravených aktivit.  To nám však radost nezkazilo a jeli jsme s hezkými zážitky domů.