Co hýbe skautským světem

změna názvu na JUNÁK – ČESKÝ SKAUT, Z. S.

s radostí Tě touto cestou informujeme, že ke dni 1. dubna 2015 dochází ke změněnázvu naší organizace z Junák – svaz skautů a skautek ČR na nový název Junák – český skaut, z. s.

O změně názvu rozhodli delegáti Valného sněmu v březnu loňského roku v Litomyšli. Termín změny následně určilo Náčelnictvo tak, aby bylo možné předem zajistit potřebné formální náležitosti. Právě proběhlou změnou názvu se tak završuje roční úsilí. Vracíme se tím k názvu, s nímž Junák jako samostatný spolek v roce 1914 vznikl.

Plný název, včetně zkratky „z. s.” (zapsaný spolek), je potřeba používat v komunikaci obchodní, právní a podobné. V běžných každodenních nebo třeba propagačních situacích postačí Junák – český skautČíst dále