Aktuality K zamyšlení Mohlo by tě zajímat

Víte že i náš web má RSS? (Aktualizováno)

RSS čtečky se používají ke sledování toho, co je na webu nového aniž by jste museli každý web otevírat a procházet. RSS čtečka vás sama upozorní na novinky na webech které tě zajímají. Díky RSS kanálu vám nemusí utéct žádná výprava. Všechny novinky najdete na našem webu a nemusíte používat ani žádné sociální sítě jako je Facebook nebo Google plus.

Starssčí přidat do vaší RSS čtečky tento odkaz: http://tumulus.skauting.cz/feed/ nebo kliknout na oranžovou ikonku.

Jakou čtečku používat?

Nabídka různých řešení je obrovská viz Comparison of feed aggregators na Wiki. V poslední době jsou nejoblíbenější online čtečky, které vypadají podobně jako desktopové čtečky  ale jejich výhoda je taková že můžete sledovat vaše RSS kanály z libovolného počítače nebo mobilu. Tou nejznámější je například https://feedly.com. Nemusíte si vytvářet nový účet na Feedle, stačí se přihlásit za pomocí účtu Google nebo Facebook. Pokud si chcete přidat náš web do Feedle čtečky stačí kliknout na ikonku vpravo dole a vybrat volbu (záložka) „Safe page for later – Uložit stránku ke čtení.“

 

Osobně však preferuji a mohu jen doporučit desktopové čtečky.

Používám plugin The RSS Aggregator  určený do prohlížeče chrome (Filip používá Firefox, ten má RSS v základní instalaci). Nemusíte se registrovat ani nijak přihlašovat.  Používá se velmi jednoduše. V panelu u adresního řádku se vám objeví jeho ikonka na kterou když kliknete, zobrazí se vám dvě možnosti, číst vaše RSS kanály nebo přidat RSS kanál webu na kterým se zrovna nacházíte.

rss

Nejlepší řešení ze všech

Pokud vás však zajímá jen náš web. Tak mohu doporučit si nastavit Tumulus web jako vaši domovskou stránku. Při každém spuštění vašeho prohlížeče se vám zobrazí náš web. V pravém panelu se nacházejí odkazy na nejnovější příspěvky!