O wordpresu

Insert ID

Příkaz INSERT vloží do dané tabulky jeden nebo více záznamů.  Jsou-li za jménem tabulky uvedena v závorkách jména sloupců, pak se zadané hodnoty zapíší po řadě do těchto sloupců, a do ostatních se zapíší implicitní hodnoty. Pokud se jména sloupců neuvedou, pak se hodnoty zapisují do všech sloupců tabulky postupně počínaje prvním.

příkaz_INSERT ::= INSERT INTO [schema.]jméno_tabulky [( jméno_sloupce {, jméno_ sloupce }… )] obsah obsah ::= VALUES ( hodnota {, hodnota }… ) | DEFAULT VALUES | dotazový_výraz

INSERT INTO Zamestnan (cislo, jmeno, prijmeni) VALUES (55, „Jan“, „Novák“)

 

INSERT INTO `wp_posts` (`ID`, `post_author`, `post_date`, `post_title`, `post_status`) VALUES

(4, 1, ‚Agent‘, ‚2015-04-28 17:03:40‘, ‚Výprava do Pouzdřan‚, ‚zveřejněno‘,  0),

(5, 1, ‚Agent‘, ‚2015-04-28 17:03:40‘, ‚Výprava do Pouzdřan‚, ‚zveřejněno‘,  0),

 

wp_term_relationships

 

INSERT INTO `wp_posts` (`ID`, `post_author`, `post_date`, `post_date_gmt`, `post_content`, `post_title`, `post_excerpt`, `post_status`, `comment_status`, `ping_status`, `post_password`, `post_name`, `to_ping`, `pinged`, `post_modified`, `post_modified_gmt`, `post_content_filtered`, `post_parent`, `guid`, `menu_order`, `post_type`, `post_mime_type`, `comment_count`) VALUES
(4, 1, ‚2015-04-28 18:03:40‘, ‚2015-04-28 17:03:40‘, ‚Výprava do Pouzdřan‚, ‚DSC_0346‘, “, ‚inherit‘, ‚open‘, ‚open‘, “, ‚dsc_0346‘, “, “, ‚2015-08-20 12:20:19‘, ‚2015-08-20 10:20:19‘, “, 0, ‚http://tumulus.skauting.cz/wp-content/uploads/2015/04/DSC_0346.jpg‘, 0, ‚attachment‘, ‚image/jpeg‘, 0),

(348, 3, ‚2015-04-29 21:12:04‘, ‚2015-04-29 19:12:04‘, ‚Členské příspěvky pomáhají zabezpečit pravidelnou činnost oddílu. Spolu s podporou od státu a samosprávy nám pomáhají financovat provoz klubovny, pořizovat nové stany, plachty, táborové vybavení, kancelářské a výtvarné potřeby. Veškeré finance jdou na fungování oddílu. <em>Všichni oddíloví vedoucí pracují dobrovolně, ve svém volném čase a bez nároku na jakoukoliv hmotnou odměnu.</em>……

 

wp_posts

Tato tabulka je ta nejcennější v databázi. Jsou v ní totiž uložené nejen jednotlivé příspěvky. Ve skutečnosti se do ní ukládají mimo příspěvků (post), stránky (page), menu, média a samozřejmě custom post.ID – Unikátní číslo, které je přidělené každé položce v této tabulce a odkazuje se na něj z odstatních tabulek.post_author – Uživatelské ID autora, který příspěvek vytvořil. (ID odkazuje na ID v tabulce wp_users)post_date – čas a datum vytvoření příspěvkupost_date_gmt – Čas a datum vytvoření podle koordinovaného světového času GMT (Greenwich Mean Time).post_content – Zde je uchováván všechen obsah příspěvku a to včetně formátování HTML anebo shortcodes.post_title – Titulek příspěvku.

post_excerpt – Perex či úvod příspěvku, anebo se sem také dává zkrácená verze příspěvku.
post_status – status příspěvku, například koncept, čeká na schválení, soukromé, publikováno.
comment_status – Zdali jsou povolené komentáře.
ping_status – Zdali je povolený pingback.
post_password – Pokud je příspěvek chráněn heslem, tak toto heslo je uloženo zde.
post_name – Upravený titulek pro zobrazovaní v URL (takzvaný Post slug).
to_ping – Seznam adres URL instalací WordPress, kterým se má dát vědět přes pingback v případě upravení tohoto příspěvku.
pinged – Seznam adres URL instalací WordPress, který už byly upozorněny přes pingback na upravení tohoto příspěvku.
post_modified – Datum a čas poslední aktualizace příspěvku.
post_modified_gmt – Datum a čas poslední aktualizace tohoto příspěvku v GMT.
post_content_filtered – Používají jej pluginy pro cachování obsahu verze post_content například pro filtrthe_content. Samotné jádro WordPress jej nevyužívá.
post_parent – Využívá se pro vytvoření spojení (relationship) mezi tímto příspěvkem a dalším, když je tento příspěvkem revizí, přílohou anebo jiným druhem.
guid – Znamená Global Unique Identifier, jedná se o trvalou (pevnou) URL k příspěvku.
menu_order – Zde je uloženo číslo pro stránku a další nepříspěvkové druhy.
post_type – Identifikátor druhu příspěvku.
post_mime_type – Používá se pouze pro přílohy. MIME pro nahraný soubor.
comment_count – Celkový počet komentářů, pingback a trackback.