Archiv Pozvánky na akce

Betlémské světlo a skauti 2015

bs_logoKaždý rok putuje Betlémské světlo z Betléma v Palestině do rakouské Vídně, odkud si jej skauti z okolních zemí, přivážejí do svých domovů – jako symbol Vánočního pokoje.

Oficiální webové stránky roznášení Betlémského světla zde.

Také my se vypravíme pro Betlémské světlo, přivezeme si jej domů a budeme ho dál předávat.

V neděli 13.12.2015 se vydáme do brněnské katedrály sv. Petra a Pavla, kde bude při mši svaté slavnostně přineseno Betlémské světlo.

Sraz před odjezdem:

7:55      vlaková zastávka Újezd u Brna

7:55      nádraží Sokolnice-Telnice

(odjezd vlakem)

Návrat po 11.20 tamtéž

S sebou: 30 Kč na jízdné (nebo šalinkartu), žákovskou průkazku (hlavně starší děti), skautský kroj (tričko a šátek), oblečení a obutí podle počasí a vhodné pro návštěvu  katedrály.

Betlémské světlo budeme dál roznášet:

Neděle 20.12.2015 8.00 – 9.00 Telnice předání světla v kostele během mše svaté
9.30 – 11.30 Žatčany v kostele během mše svaté a následně na návsi
14.00 Sokolnice u kaple na návsi během vystoupení živého betlému
Středa 23.12.2015 10.00 Újezd v domovech pro seniory, následně po obci

Budeme rádi, když se k rozdávání Betlémského světla zapojíte i v obcích, ve kterých nebydlíte, a pomůžete ostatním předat symbol klidu a pokoje. Předání plamínku světla je také krásná příležitost navštívit ty, které tak často nevídáme, kamarády, rodinné příslušníky a další, a udělat jim tak radost.

Otázky směřujte na svoje vedoucí.