Proběhlé akce

Závod vlčat a světlušek – okresní kolo Střelice

DSC_5325V sobotu 7.5.2016 jsme se zúčastnili okresního kola závodu vlčat o totem náčelního a závodu světlušek o vlajku náčelní. Celkem z našeho střediska vyrazilo 5 hlídek. Po vyjasněnípravidel a malém přeuspořádání družinek jsme se zaregistrovali. Zanedlouho jsme se všichni shromáždili na hřišti za školou, kde proběhl zahajovací ceremoniál s úvodem do děje. Střelicemi v dávných dobách procházela obchodní trasa a v okolních lesích okrádali obchodníky různí lupiči a lapkové. Těm se podařilo ukořistit poklad i v úvodní scénce a jednotlivé hlídky se postupně vydali v jejich stopách získat ukořistěný poklad zpět. Po cestě je čekaly různé nástrahy, ať už šlo o boj přímo s loupežníky, nalezení únikové cesty po tmě přes sousední sklepy, poznávání rostlin a živočichů, ošetřování zraněných, znalosti vlasti a skautingu či ukecanou zvědavou ženskou. Nakonec se všem podařilo získat ztracený poklad zpět. A jak si přitom vedli se dozvíte v následujících tabulkách.

Pája – Pavel Cupák

 

160507_svetlusky 160507_vlcata

Fotky ze závodu (hlavně družinka Ještěrek).

Další fotky zde.

 


 

zanechte odpověď