Proběhlé akce

Závěrečný oheň 2016

Skauti v kruhu kolem ohněSetkání u Závěrečného ohně je poslední akcí pro všechny z našeho střediska před koncem školního roku, začátkem letních prázdnin a před skautským táborem. Letos jsme se sešli v pátek 24.6.2016 na cvičáku v Újezdě u Brna.

Pro světlušky a vlčata byla připravena hra – snažili se zachránit živly oheň, vodu, zemi a vzduch, které se starali o planetu Zemi, před Temnotou, která je mohla oslabit natolik, že by o veškerou svoji moc přišli. Naštěstí se dětem Temnotu splněním různých úkolů a pomocí živlům podařilo porazit.

Součástí slavnostního ohně bylo tradiční předávání lipových lístků za rok aktivního skautování. Letos poprvé proběhly rituály uvazování stužek se jmény vlčat na jejich totemovou hůl a stužek se jmény světlušek na jejich rojovou hůl.

Po ceremoniích jsme zpívali, hráli, povídali si, opékali jídlo… A zájemci mohli u ohně přespat. Takový byl náš Závěrečný oheň letos – prostor pro setkání a radost.

Fotografie z akce najdete zde.

zanechte odpověď