Archiv Pozvánky na akce

Výprava – Křížem krážem republikou 24.9.2016

24 HODIN non-stop cestování vlakem

9. ročník cestovatelské akce Křížem krážem republikou se uskuteční
v sobotu 24. září 2016, na Den železnice!

Akce pro až pětičlenné týmy z řad skautů (včetně doprovodu 18+)

 • Vyhrává tým, který za celý den získá nejvíce bodů
 • Body tým může získat za jízdu, za bonusové stanice a soutěžní úkoly
 • Každý tým musí navštívit libovolnou kulturní památku či turistický objekt
 • Celý tým cestuje na Skupinovou víkendovou jízdenku (SONE+) za 679 Kč

Cíle akce

 • UŽÍT SI 24 hodin cestování vlakem naplno!
 • URAZIT vlakem co nejvíce kilometrů
 • NASBÍRAT co nejvíce bonusových bodů
 • PŘEKONAT sebe sama – únavu i cestovatelské hranice
 • POZNAT nepoznané – navštívit zajímavá místa naší vlasti
 • POTKAT se se stejně laděnými lidmi, poznat nové kamarády
 • PROPAGOVAT skauting a železniční dopravu

Motto akce: …i cesta může být cíl!

Akce není omezena věkem!

V čele každého týmu stojí vedoucí, který má alespoň 18 let a nese plnou odpovědnost za své členy. Vedoucí přihlašuje tým na akci a komunikuje s vedením akce.

Chceš-li se zúčastnit výpravy, musíš mi napsat na email: gmail@petrlizal.com a to nejpozději do 18.září.2016. Přihlášeným zašlu podrobné informace na email.

 • Odjezd a návrat bude určen po domluvě až s přihlášenými, přesto existuje předpoklad pro start i návrat v nočních hodinách. (Bude záležet na složení přihlášených skautů.)
 • Vyhrazuji si právo přijmout i odmítnout tvoji přihlášku. Máme omezený počet účastníků a hrajou roli i dostatečné schopnosti pro výpravu atd..

Vedoucí výpravy: Agent – Petr Lízal

Návštěva zajímavého místa

Každý tým musí za svou cestu navštívit alespoň jeden libovolný památkový, turistický či kulturní objekt, například:

 • hrad, zámek
 • muzeum, výstava
 • rozhledna, vyhlídková věž
 • bazén, aquapark
 • zoologická zahrada
 • historické podzemí

– Podmínkou je získání vstupenek z navštíveného místa pro všechny členy týmu.
– Bez získaných vstupenek nebude návštěva uznána (bodová sankce -100 bodů).

Cílem je reálná návštěva reálného místa – prohlédnout si zajímavou výstavu, projít se v zoologické zahradě, vystoupat na rozhlednu… Pouhé zakoupení vstupenek bez vlastní návštěvy je porušením zásad fair play.

Za návštěvu turistického objektu tým získává 20 bodů. Tým může na svých cestách navštívit libovolný počet objektů, ovšem v každé obci se do bodování započítává pouze jeden objekt. V případě, že navštíví objekt zcela originální (objekt, který za celý den jiný tým nenavštíví), získá za jeho návštěvu 50 bodů!

 

Počítání kilometrů

Při počítání ujetých kilometrů nezáleží na tom, jakou kategorii vlaku použijete. Každý úsek tratije však možné s plným ziskem kilometrů využít pouze jednou. Pokud tým daný úsek projede podruhé, počítá se mu 50 % z projeté vzdálenosti daného úseku. Za třetí a další projetí trati se kilometry nepřičítají.

Dokumentace akce

Celou cestu je třeba důkladně dokumentovat. Je třeba zapsat přesné časy odjezdů a příjezdů vlaků, čísla a názvy vlaků, čísla projetých tratí. Údaje se zapisují do formuláře, který obdržíte e-mailem několik dní před závodem.

Jak se prokazuje navštívené místo?

Navštívené místo se prokazuje zakoupenými vstupenkami. Tým musí samozřejmě místo reálně navštívit (v duchu fair play), tedy skutečně si projít muzejní expozici, výstavu či zdolat vyhlídkovou věž a pod.

Jak se bude dokumentovat cesta?

Každý tým včas obdrží cestovní formulář, kde bude zapisovat čísla spojů, projetých tratí, přesné odjezdy a příjezdy vlaků a pod. Tento cestovní formulář – dokumentaci pak vedoucí týmu nahraje přímo zde na web. Stihnout to musí do 48 hodin od ukončení akce, tedy do pondělí 28.9. do 23:59.

 

krizemkrazem2016

 

zanechte odpověď