Co hýbe skautským světem Materiály k činnosti

Den zamyšlení 2017

Den zamyšlení 2017 - Růst

Den zamyšlení (taky Den sesterství) je mezinárodní svátek přátelství, který slaví skautky a skauti celého světa 22. února. Toho dne se narodili zakladatel skautingu, sir Robert Baden-Powell (22. února 1857) a jeho žena Olave Baden-Powell (22. února 1889).

Wikipeide – Den zamyšlení

Na celém světě se tento svátek slaví již od roku 1926 a české skautky a skauti v tomto ohledu nezůstávají pozadu. O čem se u nás ví již méně, je to, že se ke Dni zamyšlení váže také fond Dne zamyšlení, který pod heslem „1 pence není moc, ale 10 milionů mincí pomůže růst našemu hnutí a rozvíjet potenciál skautek na celém světě,“ založila již v roce 1932 lady Olave. Více o tomto fondu na webových stránkách WAGGGS.

Den zamyšlení na křižovatce: Pojďme růst společně!

 

zanechte odpověď