Jak probíhalo předvánoční setkání ?

Jako každý rok jsme se ve čtvrtek 22.12.2016 sešli na oratoři, abychom strávili čas s ostatními skauty z našeho střediska v předvánoční atmosféře.  Po tradičním přivítání a vždy originální seznamovací hře jsme si šli natrénovat koledy na páteční roznášení betlémského světla. Občas je potřeba si prohlédnout fotky z různých akcí, které proběhly, všichni si tak mohli připomenout, co všechno prožili nebo mohli požít v roce 2016. Po tomto promítání fotek se děti rozdělily do čtyř skupin podle toho, jestli chtěly malovat perníčky, vyrábět papírové ozdoby, hrát venku hru nebo vyrábět papírový betlém.
Jednou z našich střediskových tradic je také hra hamoun .Po tomto namáhavém dni jsme ulehli společně v herně.
Ráno po dobré snídani a chutném čaji jsme se vydali do
domů s pečovatelskou službou, kde jsme zpívaly vánoční koledy. Potom jsme se rozdělili do skupinek a roznášeli jsme betlémské světlo po Újezdě.