Aktuality K zamyšlení

Den Zamyšlení 22.2.2018 🗓

Den zamyšlení (anglickyThinking day) (česky dřív taky Vzpomínkový den či Den sesterství) je mezinárodní svátek přátelství, který slaví skautky a skauti celého světa 22. února. Toho dne se narodili zakladatel skautingu, sir Robert Baden-Powell (22. února 1857) a jeho žena Olave Baden-Powell (22. února 1889).

Tématem letošního dne zamyšlení podle WAGGGS je heslo „Ovlivni svět kolem sebe!“. Následuje po loňském „Růstu“ a předchozím „Spojení“, s nimiž dohromady odkazuje na jejich aktuální tříletou strategii.

WAGGGS k tomuto dni už třetím rokem připravuje balíček aktivit, který vám nyní zahraniční odbor přináší v českém překladu na křižovatce.

Svátek nám připomíná, že je nás na celém světě hodně a že jsme si všichni bratry a sestrami bez ohledu na barvu kůže, národnost či věk.

Aktuality K zamyšlení

zanechte odpověď