Aktuality Proběhlé akce

Zimní výprava do Moravských bránic

Na výpravě se nás nesešlo mnoho, přesto na kouzlu zimní výpravy to neubralo. Kluci měli možnost vyzkoušet si své znalosti spojené s cestováním, jak vyhledat spoj do Moravských bránic, jak najít správné nástupiště a podobně.

První část výpravy jsme spíše spěchali na domluvenou prohlídku zříceného kláštera, kde na nás čekala milá postarší průvodkyně. Ta nám až příliš odborně povykládala o dějinách kláštera, jak se jeptišky z důvodu vlhka a zimy dožívaly pouhých pětatřiceti let, kolikrát byl klášter zničen a jaké katastrofy jej potkaly.

Na cestě jsme potkali mnoho zajímavostí i zvířat, prohlédli jsme si i místní židovský hřbitov. 

Nevzali jsme si s sebou digitální fotoaparát, toto jsou všechny mobilní fotky, co jsme vyfotily.

společná fotka u kláštera
prohlídka židovského hřbitova
už na odchodu

…a tady pár fotek z analogového foťáku:

zanechte odpověď