Proběhlé akce

Se skauty na jednom světě

V Brně právě pomalu končí festival dokumentárních filmů s tematikou lidských práv Jeden svět. Ve skautském kolektivu jsme se v pátek 16.3.2018 v podvečer zúčastnili filmu Bohu žel z české produkce a z režie Saši Dlouhého v Café Práh.

Film je sondou do života lidí, kteří se rozhodli či je jejich situace donutila uprchnout do České republiky. Zde žádají o azyl a chtějí začít žít novou, lepší životní etapu… Virtuální uprchlická krize v kontrastu s reálným obrazem lidí hledajících útočiště.

Po filmu jsme zústali ještě na diskuzi s Evou Kaličinskou z Organizace pro pomoc uprchlíkům a s jedním z cizinců viděných ve filmu, který touto dobou žije v Brně.

Můžete nás vidět na fotkách na facebookovém účtu festivalu, fotky od Andy (ač příliš tmavé…) jsou níže:

zanechte odpověď