Pozvánky na akce Tipy na akce

Do Brna pro Betlémské světlo

V neděli 15.12.2019 v 9.00 začne v chrámě sv. Petra a Pavla na Petrově v Brně římskokatolická mše, při níž bude přineseno tzv. Betlémské světlo – plamínek zapálený v Betlémě, v místě tolik skloňovaném ve vánočních koledách. Plamínek si pak každý může přinést domů a svého okolí jako vánoční symbol pokoje, klidu a míru – v duši, doma, ve světě. Pro Betlémské světlo se vypraví zástupci našeho oddílu – přidejte se taky. 🙂 Světlušky i vlčata, skautky i skauti, mladší, starší, děti, rodiče…

Vyrazíme vlakem S2, sraz v Žatčanech (náves) se Šárkou bude v 7:45, sraz na nádraží Sokolnice-Telnice s Hankou v 7:55. Pro Újezd nemáme vedoucího, ale vlak odtamtud na Brno vyjede v 8:03. Vrátíme se vlakem v 11:21 na nádraží Sokolnice-Telnice, případně v 11:34 na náves v Žatčanech.

S sebou si vezmetě oblečení dle počasí (zima, sezení/stání při mši), ideálně i skautský kroj, 2 jízdenky IDS JMK na 3 zóny (610/101/100), lucernu a svíčku (pro převoz Betlémského světla) a ostatní dle vlastní potřeby a svého uvážení. Vhod může přijít i pití či svačina.

Více o rozvážení a předávání Betlémského světla se můžete dovědět zde. Více o mši na Petrově zde. …a více o roznášení Betlémského světla v Újezdě a okolí brzy na našem webu a družinových schůzkách. 🙂