Kde a kdy probíhají družinové schůzky pro 1. oddíl

Během září budeme termíny schůzek aktualizovat pro skautský rok 2019/2020, informace o prvních družinových schůzkách najdete v aktualitách.

Pravidelně pořádáme každotýdenní schůzky, jednou nebo vícekrát za měsíc výlet, výpravu nebo víkendovou akci. Celý skautský rok je ukončen táborem, který je zpravidla dvoutýdenní. Náš oddíl je určen pro kluky i holky od 6 let.

Můžeš se přijít podívat na některou z našich schůzek. Rádi tě mezi námi přivítáme!

Kde se scházíme

V současné době fungujeme ve čtyřech obcích, ale přijíždí k nám i členové z dalších okolních vesnic. Vlastní klubovny bohužel zatím nemáme, a tak se scházíme v Újezdě v místní oratoři, v Žatčanech na orlovně, v Sokolnicích v hasičce a v Želešicích v budově OÚ (viz mapka).

Zobrazit na celou obrazovku

Újezd u Brna – klubovna na oratoři

Tygři

• skauti (kluci 11 – 14 let)

Zubři

• vlčata (chlapci 8 – 10 let)
  • každé v úterý od 16.30 do 18.00
  • vede Filip Životský

Včelky

• světlušky (dívky 8 – 11 let)
  • každá středa od 16.00 do 18.00
  • vede Sušenka – Saša Baxantová

Dráčci

• skautky (dívky 11 – 15 let)
  • každý čtvrtek od 17.00 do 19.00
  • rádkyně Hrošík, podrádkyně Netopýr

Sokolnice – klubovna v hasičce

Pandy

• skautky (dívky 10 – 15 let)
    • každý pátek od 16:30 do 18:00
    • rádkyně Hanka, podrádkyně Apa

Žatčany – klubovna na Orlovně

Mustangové

• vlčata a světlušky (chlapci a holky 7 – 11 let)
  • schůzky probíhají každou středu od 16.30 – 18.00
  • setkání probíhá na orlovně v prvním patře
  • konec setkání se může konat na odlišném místě
  • družinu nově vede: Šárka Damborská
Důležité doplňující informace pro rok 2019/2020 od Petra Lízala - rozbalit text.

Alternativní – nevázané na polohu

Meerkats

• Chlapci a holky 6 – 15 let (vlčata / světlušky, skauti / skautky)
  • Setkáváme se o víkendech nejméně 1x za měsíc.
  • Vyrážíme na jeden až tři dny do nejrůznějších končin světa.
  • Nabízím zážitky na celý život a příležitost v osobním rozvoji.
  • Členové výpravy mohou patřit i do jiné družiny, nebo nemusí.
  • Nejsi-li člen jiné družiny, je zapotřebí aby ses pravidelně účastnil téměř všech výprav.
  • Podrobné informace ke každému setkání nalezneš v rubrice pozvánky na akce.
  • Přihlásit se můžeš vždy přes email: skaut@petrlizal.com ve tvaru:
    • Jméno výpravy, jméno účastníka
  • Družinu vede Agent – Petr Lízal

Expediční tým skautů Maverick Meerkats vyráží do světa zjišťovat a ověřovat informace, poznávají svět a dokumentují špatné, mapují užitečné, vzdělávají se, učí se novým dovednostem a stále na sobě pracují, snaží se být užiteční a pomáhají na všech frontách. Jsou ochotni pro dobrou věc dělat i nepříjemné věci. Společně cestují a tvoří lepší svět, „je to dobrodružství i zodpovědnost.“

Oddílové schůzky

Ve skautském roce 2019/2020 budou probíhat i oddílové schůzky pro všechny skautky a skauty z oddílu – každý měsíc jednou, dle termínu, na kterém se společně domluvíme. O toto setkávání se bude starat Agent, avšak každou schůzku bude zajišťovat jiný vedoucí.  Čas a místo schůzky bude vždy uveřejněno v kalendáři a v rubrice aktuality. Setkávat se budeme v Újezdě nebo v Sokolnicích.