Kde a kdy probíhají družinové schůzky pro 1. oddíl

Během září budeme termíny schůzek aktualizovat pro skautský rok 2019/2020, informace o prvních družinových schůzkách najdete v aktualitách. 

Pravidelně pořádáme každotýdenní schůzky, jednou nebo vícekrát za měsíc výlet, výpravu nebo víkendovou akci. Celý skautský rok je ukončen táborem, který je zpravidla dvoutýdenní. Náš oddíl je určen pro kluky i holky od 6 let.

Můžeš se přijít podívat na některou z našich schůzek. Rádi tě mezi námi přivítáme!

Kde se scházíme

V současné době fungujeme ve čtyřech obcích, ale přijíždí k nám i členové z dalších okolních vesnic. Vlastní klubovny bohužel zatím nemáme, a tak se scházíme v Újezdě v místní oratoři, v Žatčanech na orlovně, v Sokolnicích v hasičce a v Želešicích v budově OÚ (viz mapka).

Zobrazit na celou obrazovku


Újezd u Brna – klubovna na oratoři

Tygři

 • skauti (kluci 11 – 14 let)
 •  

Zubři

 • vlčata (chlapci 8 – 10 let)
 • každé v úterý od 16.30 do 18.00
 • vede Filip Životský

Včelky

 • světlušky (dívky 8 – 11 let)
 • každá středa od 16.00 do 18.00
 • vede Sušenka – Saša Baxantová

Dráčci

 • skautky (dívky 11 – 15 let)
 • každý čtvrtek od 17.00 do 19.00
 • rádkyně Hrošík, podrádkyně Netopýr

Sokolnice – klubovna v hasičce

Pandy

  • skautky (dívky 10 – 15 let)
  • každý pátek od 16:30 do 18:00
  • rádkyně Hanka, podrádkyně Apa

Žatčany – klubovna na Orlovně

Mustangové

 • vlčata a světlušky (chlapci a holky 7 – 11 let)
 • schůzky probíhají každou středu od 16.30 – 18.00
 • setkání probíhá na orlovně v prvním patře
 • konec setkání se může konat na odlišném místě
 • družinu nově vede: Šárka Damborská
Doplňující informace pro rok 2019/2020 - rozbalit text.

 

 

 

 

 


Alternativní – nevázané na polohu

Výpravy s Agentem

 • Chlapci a holky 6 – 15 let (vlčata / světlušky, skauti / skautky)
 • Setkáváme se o víkendech cca 1x za měsíc.
 • Vyrážíme na jeden až tři dny do nejrůznějších končin světa.
 • Nabízím zážitky na celý život a příležitost v osobním rozvoji.
 • Podrobné informace ke každému setkání nalezneš v rubrice pozvánky na akce.
 • Přihlásit se můžeš vždy přes email: skaut@petrlizal.com ve tvaru:
  • Jméno výpravy, jméno účastníka
 • Výpravy vede Agent – Petr Lízal

Expediční tým skautů  vyráží do světa zjišťovat a ověřovat informace, poznávají svět a dokumentují špatné, mapují užitečné, vzdělávají se, učí se novým dovednostem a stále na sobě pracují, snaží se být užiteční a pomáhají na všech frontách. Jsou ochotni pro dobrou věc dělat i nepříjemné věci. Společně cestují a tvoří lepší svět, „je to dobrodružství i zodpovědnost.“


Oddílové schůzky

Ve skautském roce 2019/2020 budou probíhat i oddílové schůzky pro všechny skautky a skauty z oddílu – každý měsíc jednou, dle termínu, na kterém se společně domluvíme. O toto setkávání se bude starat Agent, avšak každou schůzku bude zajišťovat jiný vedoucí.  Čas a místo schůzky bude vždy uveřejněno v kalendáři a v rubrice aktuality. Setkávat se budeme v Újezdě nebo v Sokolnicích.