Vedení oddílu a střediska

pajaPavel Cupák – Pája

Fukce:  vůdce střediska, vedoucí oddílu

Skautuji od roku 2000, kdy jsem poprvé přišel do vlčat. Uplynula již značná doba a od roku 2010 jsem vůdce 1. oddílu a vedoucí družiny Ještěrek, od 12.5.2013 vůdce střediska. Mezi mé záliby patří sport, příroda a technika.

DSC_02200Petr Lízal – Agent

Fukce:  správce webu, vedoucí družin Mustangů a Panterů

Skaut pro mě znamená  životní styl  – zanechat svět lepším, tvořit si cíle které mě rozvíjejí, ale i své okolí. Organizace Junák – český skaut, z. s. mi poskytuje zázemí pro seberozvoj, nabízí mi spoustu různých vzdělávacích kurzů a především ve skautském oddíle jsem našel  druhou rodinu, nejlepší přátelství, kopu zábavy.

Myslím si, že pro dobrý start dítěte ve skautu, je nezbytná vzájemná důvěra mezi rodičem a vedoucím. Ta se týká i základních a nezkreslených informací o konkrétním vedoucím, o jeho přístupu k výchově, všeobecných názorů, znalostem a všeobecných schopností.  Nedávno jsem změnil svůj přístup k životu a lidem,  učím se respektu založeném na rovnosti – viz kniha Respektovat a být respektován.  Například nepoužívám tresty či odměny. Moje schůzky jsou inspirovány školou Summerhill, děti v mé družině nejsou do ničeho nuceni, mají možnost se zajímat o činnosti o které mají zájem. V družině funguje systém samosprávy – děti nastavují pravidla, rozhodují o částečně o programu. Před demokracií upřednostňujeme dohodu, hledáme podstatu názorů a potřeb. Nestavím se do pozice autority či učitele, mám stejně velké hlasovací právo jako jakékoli dítě.  Zaměřuji se především na komunikaci, mezilidské vztahy, globální problémy a sport. Schůzky nejsou příliš zaměřené na přírodovědní znalosti, spíše se dozví co je OSN, jak vyřešit spor s kamarádem a podobně, přesto se dovědí základní znalosti typu, jak určit 12cti způsoby sever, jak rozdělat oheň křesadlem. Děti často na mé schůzky docházejí s velkým očekáváním získané z domova. Doporučuji prohlédnout sekci – Jaký je v oddíle program? Co děti dělají? Ač dobrovolnost a svobodu považuji za velice důležitou, přesto bych rád upozornil na výpravy a tábory, jsou důležitou součástí celého programu, příroda je silný nástroj pro všestranný rozvoj dítěte. Myslím si, že bez tohoto prvku moje schůzky ztrácí z velké části smysl. Což se navíc neshoduje s mojí motivací.

MiikeMichal Lengál – Miike

Fukce:  vedoucí družin Tygrů

 

 

DSC_0021Filip Životský

Fukce:  vedoucí družiny Zubrů

Rád jezdím na kole, ve volných chvílích skládám origami a občas poslouchám hudbu.

 

 

 

DSC_0238Anna Hrazdírová – Anda

Fukce:  vedoucí Modrých včelek a Pand

Od začátku školního roku 2010/2011 jsem pomáhala s vedením družiny Ještěrek, nyní vedu Včelky a skautky. Baví mě četba knih, procházky, koukání, pečení… Mám ráda hudbu, čaj, kavárny, divadlo… A setkávání se na skautských akcích, podání levé ruky. 😉

 

 

Foto ŠanyJan Binek – Šany

Fukce:  zástupce vůdce oddílu

Vedení újezdských skautů se věnuji od roku 1999, i když v posledních letech nabyla na významu rodina. Jsem ženatý a mám tři dcery. Mezi mé záliby patří četba, vysokohorská turistika a jízda na koni.

 

 

VG - portrét v B. ořez_resisVeronika Šinderbalová – Verča

Fukce:
 
Verča začala skautovat jako malá světluška od té doby si prošla všemi stupni a funkcemi. V letech 2008 – 2013 vedla středisko.

V současné době je členkou týmu Instruktorské lesní školy Collegium.

 

 

Saša Baxantová – Sušenka

Fukce:  vedoucí Zelených včelek

Skautovat jsem začala v devíti letech jako světluška, dále jsem se jako starší skautka stala rádkyní družiny Pand a v současné době vedu družinu Zelených včelek. Absolvovala jsem Rádcovký kurz a Světluškovský čekatelský kurz. Studuji střední zdravotnickou školu a mezi mé záliby patří především skauting, příroda, hasičský sport a poslech hudby.