Vedení oddílů a střediska

středisko Tumulus Újezd u Brna

pajaPavel Cupák – Pája

Funkce:  vůdce střediska, vedoucí 1. oddílu, člen oddílové rady 1. oddílu

Skautuji od roku 2000, kdy jsem poprvé přišel do vlčat. Uplynula již značná doba a od roku 2010 jsem vůdce 1. oddílu a vedoucí družiny Ještěrek, od 12.5.2013 vůdce střediska. Mezi mé záliby patří sport, příroda a technika.

DSC_0021Filip Životský

Funkce: zástupce vůdce střediska, vedoucí družiny Zubrů, člen oddílové rady 1. oddílu

Rád jezdím na kole, ve volných chvílích skládám origami a občas poslouchám hudbu.

 

 

1. oddíl skautů

Petr Lízal – Agent

Funkce: člen oddílové rady 1. oddílu

Skaut pro mě znamená  životní styl  – zanechat svět lepším, tvořit si cíle, které mě rozvíjejí, ale i své okolí. Organizace Junák – český skaut, z. s. mi poskytuje zázemí pro seberozvoj, nabízí mi spoustu různorodých vzdělávacích kurzů a především ve skautském oddíle jsem našel nejlepší přátelství a kopu zábavy. Myslím si, že pro dobrý start dítěte ve skautu, je nezbytná vzájemná důvěra mezi rodičem a vedoucím. Ta se týká i základních a nezkreslených informací o konkrétním vedoucím, o jeho přístupu k výchově, všeobecných názorů, znalostem a všeobecných schopností. Uplatňuji respektující přístup a nenásilnou komunikaci. Ukazuji dětem, jak žít v souladu s přírodou. Děti se učí žít v kolektivu a konstruktivně řešit sociální situace. Snažím se pro ně tvořit bezpečné a motivující prostředí. Řízený program probíhá formou nabídky, děti v mé družině nejsou do ničeho nuceni a tak umožňuji dětem využívat vnitřní motivace, děti dělají věci, protože v nich vidí smysl, protože je baví, protože sami chtějí. Nabízím jim dostatek pohybu a prostor pro volnou hru, i čas věnovat se činnostem o které mají zájem. K dětem přistupuji individuálně.  Dávám dětem možnost volby a svobodu v rozhodování. V družině funguje systém samosprávy – děti nastavují pravidla, rozhodují si částečně o programu.  Před demokracií upřednostňujeme dohodu, hledáme podstatu názorů a potřeb. Nestavím se do pozice autority či učitele, mám stejně velké hlasovací právo jako jakékoli dítě.  Děti učím respektovat domluvená pravidla, být zodpovědnosti sám za sebe a za své věci, v dětech vytvářím pozitivní vztah sám k sobě. Ukazuji jim jak říct svůj názor a zároveň přijímat ty ostatní. Vytvářím bezpečný prostor, ve kterém děti mohou objevovat přirozené nebezpečí. Zastávám názor že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení. Nepoužívám tresty či odměny, nebagatelizuji jejich potřeby a problémy, neshazuji jejich názory a řešení. Zaměřuji se především na komunikaci, mezilidské vztahy, globální problémy a sport. Zobrazit další informace které jsou důležité pro ty, kteří se chtějí s námi scházet.

MiikeMichal Lengál – Miike

Funkce:  vedoucí družin Tygrů, člen oddílové rady 1. oddílu

 

 

Anna Hrazdírová – Anda

Funkce: patronka skautek, členka oddílové rady 1. oddílu, středisková výchovná zpravodajka

Od začátku školního roku 2010/2011 jsem pomáhala s vedením družiny Ještěrek (světlušky), později jsem vedla Včelky (světlušky) v Újezdě, Modré včelky (světlušky) a paralelně byla patronkou Pandám (skautky) v Sokolnicích, posléze vedla Dráčky (skautky). Nyní pomáhám s programem pro skautky tam, kde je potřeba. Ze skautských kurzů jsem absolvovala Zdravotnický kurz ZZA šlapanské Dvojky, ČLK MOA, VLK Lyra (a byla jsem na kloboukové dílně :)), takže se mě na ně můžete poptat. Od roku 2017 patřím mezi instruktorky dívčího vůdcovského lesního kurzu a lesní školy Lyra. Baví mě četba knih, procházky, koukání, pečení, slova… Mám ráda hudbu, čaj, kavárny, stromy se vším všudy, divadlo… A setkávání se na skautských akcích, podání levé ruky, přátelská objetí.

Saša Baxantová – Sušenka

Funkce: vedoucí Včelek, členka oddílové rady 1. oddílu

Skautovat jsem začala v devíti letech jako světluška, dále jsem se jako starší skautka stala rádkyní družiny Pand a v současné době vedu družinu Zelených včelek. Absolvovala jsem Rádcovký kurz a Světluškovský čekatelský kurz. Studuji střední zdravotnickou školu a mezi mé záliby patří především skauting, příroda, hasičský sport a poslech hudby.

 

Hana Baláková – Hanka

Funkce: rádkyně Pand, členka oddílové rady 1. oddílu

 

 

Šárka Damborská

Funkce: vedoucí družiny Mustangů, členka oddílové rady 1. oddílu

 

 

Nela Vykouřilová

Funkce: rádkyně družiny Dráčků, členka oddílové rady 1. oddílu

 

Apolena Polenská – Apa

Funkce: podrádkyně družiny Pand

 

Foto ŠanyJan Binek – Šany

Funkce:  zástupce vedoucího 1. oddílu skautů

Vedení újezdských skautů se věnuji od roku 1999, i když v posledních letech nabyla na významu rodina. Jsem ženatý a mám tři dcery. Mezi mé záliby patří četba, vysokohorská turistika a jízda na koni.

 

Oddíl OS

VG - portrét v B. ořez_resisVeronika Šinderbalová – Verča

Funkce: vedoucí oddílu OS
 
Verča začala skautovat jako malá světluška od té doby si prošla všemi stupni a funkcemi. V letech 2008 – 2013 vedla středisko.

V současné době je členkou týmu Instruktorské lesní školy Collegium a hlavně maminkou na plný úvazek.

 

Oddíl Želešice

Kristýna Bielčiková

Funkce: vedoucí oddílu Želešice