Proběhlé akce

Svojsíkův závod, základní kolo Křtiny 8.-9.5.2015

Základního kolo Svojsíkova závodu probíhalo ve Křtinách a okolí. Zázemí akce bylo na místním koupališti. DSC_0139Tam jsme také první noc stanovali. Další den již každá soutěžní hlídka přespávala v přírodě podle polohy, kde se zrovna nacházela.  Celý závod byl postaven na spolupráci a týmové práci družiny. Z našeho střediska se účastnily závodu tři družiny – Mustangové, Pandy a Tygři. Na závodě mohly zjistit, jak jsou na to se svými znalostmi, orientací v terénu a svojí osobitostí. V dopoledních hodinách v pátek byl odstartován závod, v tu chvíli mohly družiny otevřít obálku s instrukcemi a mapou. Měly obejít několik stanovišť a sami si naplánovat svoji trasu. Každá družina měla svého dopslého vedoucího z jiného střediska, který dělal dozor a v průběhu závodu hodnotil družinu v mnoha bodech, například kde a jak postavila stan, jak se chovala k přírodě a podobně. Stanoviště byla různá, třeba rozeznávaní rostlin a stromů, ověření znalosti třídění odpadu nebo zkouška schopnosti družiny poskytnout první pomoc, u které nám však jeden člen družiny omdlel :).  Po konci závodu se někteří z nás vydali domů a jiní ještě vlastní cestou – utábořili jsme se nedaleko na louce a do neděle jsme společně prožívali další dobrodružství.

Fotky naleznete v těchto albech:

Svojsikův závod –  Křtiny 2015  fotoaparát Agronom – 320 fotek

Svojsikův závod 2015 fotoaparát Samsung WB600 – 200 fotek

Svojsíkův závod, Křtiny (foto start/cíl) fotky od organizátorů