Pozvánky na akce

Křížem krážem republikou 18. září 2020

Budeme cestovat 24 hodin vlakem, při tom navštívíme různá zajímavá místa, poznáme nové kamarády, užijeme si hodně srandy a mnoho dalšího.

Oficiální akce začíná  19.9. v 00:00 a končí 19.9. v 24:00.

Pro všechny bude platit skupinová jízdenka za 679 Kč

Je na vás zda se k nám připojíte, ale musím vás varovat, akce bude hodně fyzicky i psychicky náročná.

Co s sebou:

Jídlo a pití na celý den (24h.) + 1 večeře a 1 snídaně, 200 Kč na jízdné + něco málo na suvenýry atd., spacák, karimatku, něco na sebe na spaní, mikinu, bundu, pláštěnku, něco pro zábavu do vlaku, papír a pero, roušku/respirátor, šátek, (kroj)

Doporučuji si vzít mobilní telefon pro případnou komunikaci, přeci jen, budeme cestovat po celé ČR

Harmonogram:

18.9.

18:45 Sraz v Újezdě na Nádraží

19:03 Odjezd do Brna k Agentovi, kde se domluvíme kam pojedeme dál, prospíme se a odložíme si věci na spaní.

19.9.

00:00 Odjezd z Brna zatím neznámým směrem

24:00 Přijezd do Brna a přesun k Agentovi na spaní

20.9.

11:30 Návrat z Brna do Újezda na Nádraží a rozchod

Přihlašovat se můžete na email: papouscitumulusskaut@seznam.cz nebo na tel. číslo: +420 608 642 615 zprávou: „Jméno Přijmení“ „věk“ Křížem krážem 2020

S přihlašováním dlouho neváhejte, je pouze omezený počet účastníků.

Přihlášení:

• Martin Matyáš
  • Ben Tesařík
  • Jaroslava Hrazdírová
  • Agent – Petr Lízal

Web akce

Bodování jízdy

• Za každý 1 kilometr jízdy získává tým 1 bod bez ohledu na kategorii vlaku.
  • Každý úsek trati je možné s plným ziskem bodů projet pouze jednou, za druhý průjezd daného úseku týmu náleží 50 % projeté vzdálenosti (tzn. 0,5 bodu za 1 km).
  • Za třetí a každé další projetí stejného úseku trati se body nepřipočítávají.

Traťové body (Waypoints) NOVĚ

• Traťovým bodem se rozumí vybraná stanice, most, tunel či jiné zajímavé místo na trati.
  • Za projetí traťového bodu (waypoint) získává tým automaticky +50 bodů.
  • Každý traťový bod se do celkového bodování započítává pouze jednou.

Tajná místa

• Za návštěvu tajného místa získává tým +100 bodů.
  • Na tajné místo musí dorazit celý tým (podmínkou je společná fotografie bezprostředně u tajného místa).
  • Tajné místo musí být z fotografie jednoznačně identifikovatelné a nezaměnitelné.

Vrcholy

• Za dobytí vrcholu tým získává +200 bodů.
  • Na vrchol musí dorazit celý tým (podmínkou je společná fotografie).
  • Zdolání vrcholu (pěší výstup od železniční stanice) může proběhnout kdykoliv během konání akce, tj. až do sobotní půlnoci.
  • Závod není možné začít na vrcholu – pěší výstup od železniční stanice je podmínkou k uznání bonusových bodů za vrchol
  • Důkazem návštěvy je zisk hesla, které tým získá z QR kódu,
    • tento kód tým zadá na web akce, po jeho zadání se zpřístupní speciální stránka a automaticky se započítají body.

Soutěžní úkoly

• Za splnění soutěžního úkolu tým získá +25 bodů nebo +50 bodů.
  • Úkoly jsou kolektivní, plní je tým jako celek.

Bodování kulturních/turistických objektů

• Tým může získat body za návštěvu kulturního/turistického objektu (např. hrad, zámek, rozhledna, ZOO, historické podzemí, kulturní představení…).
  • Podmínkou zisku bodů je doložení vstupenek za všechny členy týmu.
  • Za návštěvu turistického objektu tým získává +25 bodů.
  • V případě, že tým navštíví zcela originální objektkterý za celý den nenavštíví jiný tým, získá za jeho návštěvu +50 bodů.
  • Na území každé obce se však do bodování započítává pouze jeden objekt.
  • V případě získání bodů za Bonusové místo není možné získat dodatečné body za tuto Kulturu.

Vyhrává tým který za celých 24 hodin nasbírá co nejvíce bodů.

Vedoucí výpravy: Marťan – Martin Matyáš, Agent – Petr Lízal.