Aktuality Co hýbe skautským světem Na doma

Skautský den 2021

Vždycky 24. dubna mají skauti svátek – slavíme sv. Jiří, patrona skautů (ano, ten co přemohl draka), nosíme skautské kroje nebo šátky a setkáváme se – na poutích, výpravách – jen letos to takhle nepůjde… Ale neznamená to, že bychom slavit neměli. Hlavu vzhůru, šátek na krk a porazme nějakého toho ,,draka“, co nás zrovna sužuje. 🙂

“Ať čelil jakékoli těžkosti nebo nebezpečné situaci, ať vypadaly jakkoli obrovské, dokonce i ve stínu draka – nesnažil se jim vyhnout, necítil strach, ale postavil se jim ze všech sil.”

(B-P o sv. Jiřím a proč ho vybral za patrona skautům)

A jak můžeš slavit?

• Zavolej svým skautským kamarádům a pozdrav je. 🙂
  • V časopise Skaut najdeš deskovku. 😉 Zahraj si ji doma.
  • Udělej dobrý skutek. 🙂

,,Dobro plodí dobro a dobré skutky inspirují druhé. Dobro a laskavost jsou zároveň pojivem, velkou silou, která dovede lidi spojovat. A to nyní potřebujeme jako sůl.“

• Zajdi si aspoň prstem (nebo myší) po mapě na skautskou mohylu Ivančenu. 😉
  • Česká televize tento týden promítá filmy se skautskou tematikou. Podívej se na některý z nich.

(na webu ČT najdeš ještě film Jednou skautem, navždy skautem)

#tumulusdoma

#skautskyden