Sobotní výprava do opomíjených koutů Moravského krasu

Dne 1.11. 2014 jsme se vydali vlakem do Blanska a přestoupili na autobus do Holštejna. Před jeskyní jsme si zahráli seznamovací hru. Až si všichni pamatovali alespoň nějaká ta jména kamarádů, vydali jsme se do jeskyně Hladomorna. Všichni byli rádi, že si můžou projí celou jeskyni. Nad jeskyní dříve stál hrad jménem Holštejn, který sloužil jako vězení. Před a nad jeskyní jsme udělali společnou fotku a šli se podívat nad jeskyni, odkud byl hezký výhled na travnatou louku a vesnici. Opatrně jsme slezli z prudkého kopce a přišli k zajímavému místu. Bylo to místo, kde se Bílý potok propadá do země a pokračuje více než 2km pod povrchem.

Když nikdo nespadl do potoka, celá výprava si udělala přestávku, najedla se a šla dál. Po pár minutách jsme se všichni dostali na menší louku. Děti, co si chtěly něco zahrát, si zahráli jelena a zbytek odpočíval.   Za další hodinu jsme došli k jeskyni Balcarka, kde se opět najedli, napili, odpočinuli a někdo hledal na mapě, kde se právě nacházíme, odkud jsme vyšli adt.

Napsal: Jara Teplý (skaut z družiny Mustangů – 12let)

Výběr fotek z výpravy