Proběhlé akce

Skautky na Jednom světě 2019

Skautky z družiny Dráčků se samy rozhodly vyjet na festival Jeden svět (dokumentání filmy s lidskoprávní tematikou, doprovodné programy – pořádá Člověk v tísni), který se konal i v Brně ve dnech 21.-29.3.2019. Mottem letošního ročníku bylo: Bezpečná blízkost

…a Dráčci se domluvily, že ve středu 27.3. zajdou na (únikovou) hru a na film. A tak vyjely. 🙂 Bizon, Fox a Panda se spolu s Andou a Hankou zúčastnily hry Fakescape, kde jako novinářský tým za pomoci poskytnutých informací, dedukce, informací vyhledaných apod. unikly dezinformacím. Hra byla určená pro starší lidi (cca pro středoškoláky), takže Dráččí tým mírně zaostával, ale stal nejmladším týmem v historii této hry. I tak to skautky (s pomocí) zvládly. 🙂

  (zdroj)

Po hře bylo před plánovaným filmem ještě dost času, tak jsme navštívily Skautský institut v Brně na Moravském náměstí – shodou okolností tam právě probíhala Swap Party, výměnný obchod s módou – takže kromě limonády vlastnoručně natočené jsme si každá pořídila nějaký staro-nový kousek do šatníku (a mohly si přečíst něco o iniciativě Fashion revolution, udržitelné a etické módě).

Posledním ale důležitým bodem programu našeho výletu byl nizozemský film #FollowMe promítaný v kině Scala. Ten Dráčky v programu zaujal – snad svým motivem atraktivním pro mladé. Reportér nás zavedl do pozadí sociální sítě Instagram a nastínil praktiky prodejců falešných účtů, followerů a umělé instagramové slávy. Zdržely jsme se i na debatu s datovým žurnalistou Michalem Zlatkovským. …no a nakonec jsme večer jely autobusem z Brna do Újezda, domů.

(zdroj)

Na postřehy a dojmy se můžete poptat výše zmíněných Dráčků, třeba holky poskytnou i nějaké osobní fotky z akce. 😉 Zatím nás můžete hledat v přeplněném kině ve druhé nebo třetí řadě shora. 😉

(zdroj)

(zdroj náhledového obrázku)